تبلیغات در اینترنتclose
پیکربندی وب سرور
انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبي انتخاب رنگ فيروزه اي انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ قهوه اي انتخاب رنگ نارنجي انتخاب رنگ زرد انتخاب رنگ بنفش انتخاب رنگ خاکستري انتخاب رنگ سياه
خوراک آر اس اس توييتر فيس بوک
نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازديد 1579
نويسنده پيام
mostafa-dr آفلاين


ارسال‌ها : 12
عضويت: 21 /1 /1393
محل زندگي: رشت
سن: 20
تشکر شده : 3

پیکربندی وب سرور
معرفی ساختار Kernel Mode Listener

بررسی ساختار ماژولار IIS 7 و IIS 7.5

برای اینکه درک بهتری از موضوع ماژول های داشته باشید من وارد کنسول گرافیکی IIS در ویندوز سرور 2008 شده ام تا کمی بصورت تصویری با این ماژول ها آشنا شوید ، دقت کنید هنوز ما وارد بحث آموزش این کنسول نشده این و صرفا این قسمت جنبه نمایشی دارد
اما امکان جالب دیگری که در این سرویس IIS 7 اضافه شده است این است که شما در هنگام نصب امکانات و Feature ها می توانید تعیین کنید که کنسولی ویژه مدیریت وب سرور های IIS 6.0 نیز به سرور اضافه شود و بدین وسیله می توانید سرورهای IIS 6.0 دیگر را از طریق همین کنسول مدیریت کنید ، در زیر تصویر مربوط به این کنسول را می توانید مشاهده کنید :

در تصویر زیر من بر روی صفحه پیشفرض وب سایت IIS کلیک کرده ام که همانطور که مشاهده می کنید ماژول های مرتبط در جلوی آن نمایش داده شده است ، از طرفی برای انجام تنظیمات این ماژول ها سه راه وجود دارد ، اول کلیک کردن بر روی هر کدام از ماژول ها پس از نمایش ، راست کلیک کردن بر روی هر وب سایت و مشاهده مشخصات و در آخر کاملترین مورد استفاده از منوی Action در قسمت سمت راست و بالای کنسول سرور IIS است که می توانید این موارد به تفکیک در قسمت زیر مشاهده کنید.

با کلیک کردن بر روی هر وب سایت ماژول های خاص آن در پنل وسط نمایش داده می شوند

با راست کلیک کردن بر روی هر وب سایت می توانید تنظیمات اولیه آن را انجام دهید

نکته:با استفاده از پنل Action در قسمت چپ کنسول IIS می توانید تنظیمات پیشرفته وب سایت را انجام دهید
آموزش نصب IIS
برای نصب وب سرور IIS روش های متعددی وجود دارد ، اما در ویندوز سرور 2008 ساده ترین و معمول ترین روش نصب وب سرور IIS استفاده از کنسول Server Manager است .
صفحه ای که در زیر مشاهده می کنید صفحه ای است که در هنگام ورود به کنسول Server Manager و انتخاب گزینه Add Role و در نهایت انتخاب گزینه Web Server به شما نمایش داده می شود ، می باشد .


قسمت اول Web Server است که به خودی خود کاری انجام نمی دهد و صرفا برای این می باشد که شما بتوانید از زیر مجموعه های آن امکانات مختص خدمات وب IIS را انتخاب کنید ، در واقع مهمترین قسمت Web Server همان زیر مجموعه های آن می باشد که در ادامه توضیح داده شده اند . قسمت دوم Management Tools است که همانطور که از نامش پیداست ابزارهای مدیریتی سرور IIS از جمله کنسول مدیریتی ، Command های مورد نیاز و اسکریپت های مدیریت وب سرور IIS را در اختیار ما قرار می دهد . قسمت سوم FTP Server است ، شما با استفاده از نصب این سرور قابلیت انتقال فایل بین کلاینت و سرور از طریق پروتکل FTP را خواهید داشت ، این سرویس این قابلیت را به سیستم ها می دهد که با استفاده از کلاینت ها یا Browser هایی که FTP را پشتیبانی می کنند فایل ها را منتقل کنید . قسمت چهارم IIS Hostable Web Core است که در ادامه بصورت کامل این مورد را تشریح خواهیم کرد .


: Static Content همانطور که از نامش پیداست این قابلیت را به وب سرور می دهد که بتواند صفحات و قالبهای ایستا یا همان استاتیک را که در آنها صرفا یک یا چند صفحه اطلاعاتی با قالب HTML یا فایل های عکس وجود دارند را بتواند در وب منتشر کند .Default Document این قابلیت به عنوان Default Document در وب سرور شناخته می شود و بدین معناست که شما وقتی آدرس URL وب سایت مورد نظرتان را وارد می کنید در صورتیکه نام فایلی که بایستی بصورت پیشفرض باز شود را ندانید و یا وارد نکنید ، خود وب سرور بصورت خودکار آدرس تعیین شده را به یک فایل اصلی وب سایت متصل می کند که معمولا با نام index یا شاخص شناخته می شوند


Directory Browsing : ،این قابلیت به کاربران شما این قابلیت را می دهد که بتوانند محتویات پوشه های موجود در وب سرور را مشاهده کنند .


HTTP Error :شما با استفاده از قابلیت HTTP Error می توانید این پیام های صادره از جانب وب سرور را بصورت دلخواه تعیین کنید . با اینکار نه تنها می توانید از نظر سطح امنیتی تا حدودی وب سرور خود را امن کنید بلکه می توانید به کاربر تجربه بهتری در استفاده و مشاهده وب سایت خود ارائه کنید .
HTTP Redirection : این قابلیت به شما این اجازه را می دهد که بتوانید درخواست های کاربران را به یک مسیر مشخص هدایت کنید هر چند که کاربر آن را وارد نکرده باشد .

WebDAV Publishing : در واقع با استفاده از WebDAV وب سرور شما در نقش یک فایل سرور هم می تواند عمل کند و یک هارد درایو آنلاین محسوب می شود . این هارد درایو آنلاین امکان ویرایش و انتشار صفحات را براحتی در اختیار شما قرار می دهد .


آموزش ایجاد Binding یا چسباندن در وب سرور IIS
برای درک بهتر از قابلیت Bindings در IIS از ابتدا ما یک وب سایت ایجاد می کنیم و تمامی موارد مربوط به آن را تشریح خواهیم کرد ، برای اینکار ابتدا وارد کنسول IIS Manager شده و بر روی قسمت Sites راست کلیک کرده و Add Web Site را انتخاب کنید. با تصویری مشابه آنچه در پایین مشاهده می کنید مواجه خواهید شد. در این قسمت در کارد Site Name اسم سایت مورد نظر خود را وارد کنید ، بصورت خودکار برای این وب سایت در کادر Application Pool یک Application Pool به نام همان وب سایت ایجاد خواهد شد
گزینه Connect As نام و نام کاربری کاربری را از شما درخواست خواهد کرد که قرار است به پوشه اشتراک گذاری شده دسترسی پیدا کند ، توجه کنید که فرقی نمی کند که شما این پوشه را بر روی سیستم خود Mount کرده باشید ، در هر صورت این مشخصات بایستی وارد شود


آموزش ایجاد پوشه های مجازی یا Virtual Directories در IIS
Virtual Directory ها در واقع نام یک پوشه یا یک مسیر هستند که در IIS تعریف شده و به یک مسیر فیزیکی موجود بر روی سیستم سرور یا یک پوشه به اشترک گذاشته شده در شبکه اشاره می کند .

شما میتوانید برای یک وب سایت چندین Virtual Directory مختلف تعریف کنید ، برای اینکه بتوانید چنین ساختاری را در IIS داشته باشید بر روی وب سایت خود راست کلیک کرده و گزینه Add Virtual Directory را انتخاب کنید ، سپس با تصویر زیر مواجه خواهید شد . در قسمت Alias شما بایستی نامی را که کاربر بایستی در مرورگر خود وارد کند را مشخص کنید
آموزش تنظیمات واقعه نگاری یا Logging در IISپس از ورود به کنسول مدیریتی وب سرور IIS در قسمت سایت یا سرور مورد نظر آیکن Logging را بیابید و بر روی آن کلیک کنید ، چیزی شبیه به تصویر پایین را مشاهده خواهید کرد :
در قسمت Format شما می توانید قالبی که IIS تحت آن بایستی گزارش های خود را آماده کند را مشخص کنیددر پایین صفحه ای که بعد از انتخا دکمه Select Fields مشاهده خواهید کرد را می بینید .


آموزش تنظیمات MIME Types در IIS

وقتی کاربری به سرور یک درخواست ارسال می کند سرور درخواست آنرا بررسی و تحلیل می کند و بر اساس پسوند فایل درخواستی کاربر ( مثلا یک فایل zip ) آن فایل را برای دانلود در اختیار کاربران قرار می دهد ، همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید IIS به پسوند هایی که در قالب application به سرور معرفی شده اند به عنوان یک فایل برای دانلود نگاه می کند نه محتوایی برای نمایش ، شما با حذف و یا اضافه کردن پسوند های مختلف به این قسمت می توانید فایل های خاص خود را با پسوند های مشخص خود به IIS در جهت ارائه به کاربر در قالب فایل دانلودی معرفی کنید .
Application Pool ها و Worker Process ها به تصویر زیر که از Task Manager وب سرور بعد از ایجاد یک Worker Process گرفته شده است توجه کنید . همانطور که مشاهده می کنید بعد از ارسال درخواست وب به وب سرور این Process با نام w3wp.exe در CPU اجرا می شود ، جالب اینجاست که در جلوی همین Worker Process نام Application Pool ای که با استفاده از آن اجرا شده است نیز ذکر شده است که در اینجا ما از Application Pool پیشفرض وب سرور IIS استفاده کرده ایم .
برای دستیابی به Application Pool های موجود بر روی وب سرور کافیست به محض ورود به کنسول مدیریتی IIS بر روی گزینه Application Pools کلیک کرده تا تمامی Application Pool های موجود بر روی سرور را مطابق شکل زیر مشاهده کنید .
در اینجا می خواهیم سه قسمت مهم از این Application Pool ها را به شما معرفی کنیم ، قسمت اول Basic Settings و قسمت بعدی Advanced Settings و در نهایت به معرفی Recycling خواهیم رفت ،
در اینجا ما Basic Settings مربوط به DefaultAppPool را باز کرده ایم ، در قسمت .NET Framework Version شما می توانید تعیین کنید که وب سایت شما از چه نسخه ای از .NET Framework استفاده کند ،
در ادامه بر روی گزینه Advanced Settings کلیک کرده و تصویری مشابه آنچه در پایین مشاهده می کنید را خواهید دید

تنظیمات General :این تنظیم می تواند تا حدود زیادی وب سرور را از شر حملات DDOS حفظ کند.


Extension در IIS به چه معناست ؟Extension ها ابزارهای جانبی هستند که به وب سرور IIS این امکان را می دهند که قابلیت هایی بیش از آنچه که بصورت پیشفرض برایش تعریف شده داشته باشدISAPI چیست ؟کلمه ISAPI مخفف شده کلمه Internet Server Application Programming Interface است و در واقع یک نوع API است که به برنامه نویس ها اجازه توسعه و گسترش امکانات و قابلیت های موجود در وب سرور IIS را می دهد.نرم افزارهای کاربردی ISAPI یا ISAPI ApplicationsISAPI از دو جزء تشکیل شده است ، Extensions و Filters . اینها تنها مواردی هستند که می توان یا استفاده از ISAPI Programming آنها را توسعه و برایشان کد نویسی کرد.ISAPI Extension در IIS چیست ؟ISAPI Extensionها در واقع نرم افزارهایی هستند که بر روی IIS قرار دارند ، آنها به تمام فعالیت ها و کارکردها و امکاناتی که توسط IIS ارائه می شوند دسترسی کامل دارندISAPI Filter ها در IIS چیست ؟ISAPI Filter ها برای تغییر دادن و بالابردن کارایی فعالیت ها و سرویس های IIS استفاده می شوند. همانطور که از نام این نوع Extension مشخص است برای Filter کردن درخواست هایی که به وب سرور ارسال می شوند استفاده می شوند . وظایف معمولی که توسط ISAPI Filter ها انجام می شود به شرح زیر است :

 • اعمال تغییرات در داده های درخواستی توسط کلاینت مثل URL ها و Header ها

 • کنترل کردن فایل فیزیکی که به آدرس URL متصل شده است

 • کنترل نام کاربری و رمز عبوری که توسط سیستم احراز هویت Basic یا Anonymous استفاده می شود

 • اعمال تغییرات و تجزیه و تحلیل درخواست بعد از اتمام فرآیند احراز هویت

 • اعمال تغییرات در پاسخی که به سمت کلاینت بازگردانی می شود

 • اجرای پردازش های دلخواه در خصوص پاسخ هایی که با Access Denied مواجه می شوند

 • اجرای پردازش در زمانی که درخواست کلاینت کامل می شود

 • اجرای پردازش در زمانی که ارتباط بین کلاینت با سرور بسته می شود

 • گرفتن لاگ های خاص و تجزیه و تحلیل ترافیک

 • انجام دادن ساختار احراز هویت دلخواه

 • مدیریت کردن ساختار رمزنگاری و فشرده سازی


استفاده از Extension ها در IIS در تصویر پایین شما می توانید قسمت هایی همچون Modules ، ISAPI Filters ، ISAPI and CGI Restrictions ، CGI ، Handler Mappings ، Fast CGI Settings و ASP در کنسول وب سرور IIS مشاهده کنید .
معرفی سرویس FTP و راه اندازی یک FTP سرور1.از طریق منوی استارت بر روی Administrative Tools کلیک کرده و Server Manager را باز کنید.
2.در صفحه Server Manager از قسمت Roles Summary بر روی Web Server ) IIS) کلیک کنید.

3.در قسمت Web Server ) IIS) بر روی Add Role Services کلیک کنید.4.در قسمت Role Services گزینه FTP Server را انتخاب کنید ، با اینکار FTP Service و FTP Extensibility نصب خواهد شد.


5.بر روی Next کلیک کنید و در نهایت بر روی گزینه Install کلیک کنید.


1.از طریق منوی استارت به قسمت Administrative Tools و سپس به قسمت Server Manager بروید.


2.در صفحه Server Manager و از قسمت Roles Summary بر روی Web Server) IIS) کلیک کنید.


3.در قسمت Web Server ) IIS) قسمت system services را باز کنید و سرویس Microsoft FTP Service را start کنید.ایجاد یک FTP سایت ساده.وارد کنسول مدیریتی وب سرور IIS شوید.


2.با باز کردن قسمت Connections قسمت Sites را انتخاب کنید.


3.از قسمت Actions گزینه Add FTP Site را انتخاب کنید و یا بر روی قسمت Sites راست کلیک کرده و Add FTP Site را بزنید، با اینکار ویزارد ایجاد FTP سایت ظاهر خواهد شد.


4.در قسمت FTP Site Name نام سایت FTP را وارد کنید ، توجه کنید که این قسمت بخشی از همان Binding برای FTP می باشد و تفاوت آن با Binding ای که برای وب سایت ها وجود دارد در این است که تنها پروتکلی که در اینجا می توانید استفاده کنید FTP است.


5.در قسمت Physical Path محل قرارگیری سایتی که قرار است فایل های FTP شما در آنجا قرار بگیرد را نشان دهید.

6.بر روی Next کلیک کنید.


7.آدرس IP که می خواهید برای FTP سایت خود در نظر بگیرید را مشخص کنید.

8.گزینه No SSL را انتخاب کنید.

9.بر روی Next کلیک کنید.


10.گزینه Basic Authentication را انتخاب کنید.

11.از منوی بازشوی Allow Access To گزینه All Users را انتخاب کنید.

12.از قسمت Permissions گزینه Read و Write را انتخاب کنید.

13.بر روی Finish کلیک کنید.
امضاي کاربر :
یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 - 02:23
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير


ارسال‌ها : 3
عضويت: 29 /4 /1395

پاسخ : 1 RE پیکربندی وب سرور
ممنو ن از آموزش صحیح و کاربردیوتن
پرشین سانگ
سه شنبه 29 تیر 1395 - 20:46
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !
طراحیون طراحیونبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

twitter facebook rss
yahoo
سایت طراحیون با عنوان بزرگترین تالار گفتمان ایرانی کار خود را در سال 22/10/1391 آغاز کرد. از لحظه تولد تاکنون طراحیون همواره سعی در ارائه مطالب آموزشی، علمی، تفریحی، سرگرمی و ... داشته است. طراحیون مفتخر است که توسط سرور رزبلاگ میزبانی می شود.

Time

ايميل پست الکترونيکي مديريت سايت : ahmadshiro2000@yahoo.com
پيامک همراه جهت پيامک : 0000000 - 0000
صفحه اصلي |تماس با ما | بازگشت به بالا | حالت آر اس اس | قدرت گرفته | مترجم